Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Budowa Strefy Aktywnego Wypoczynku w Bornem Sulinowie

Za boiskiem Orlik w Bornem Sulinowie trwają prace związane z budową Strefy Aktywnego Wypoczynku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe WEKTRA ze Szczecinka. Tym samym, do końca października br., pomiędzy ul. J. Słowackiego, M. Reja i Targową, powstanie ogólnodostępna i bezpłatna infrastruktura rekreacyjno-sportowa przeznaczona dla całych rodzin.

W skład strefy wejdą m.in. skatepark, pumptruck, tor rolkowy i obiekty małej infrastruktury, w tym: wiaty drewniane, okrągłe ławostoły, leżaki, ławki proste i łukowe, grille betonowe, zestaw zabawowy, kosze na odpady oraz stojaki na rowery i hulajnogi. Kompleks będzie monitorowany i oświetlony.

Wkrótce przy Szkole Podstawowej w Łubowie ruszy także druga część zadania – budowa boiska sportowego ze skocznią do skoku w dal. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe TERBUD ze Szczecinka.

Przypominamy, że inwestycja została dofinansowana kwotą 4,5 mln zł w ramach 1 edycji Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Programu Inwestycji Strategicznych.

Wartość całego zadania wynosi: 5.512.813,71 zł.

Budowa Strefy Aktywnego Wypoczynku w Bornem Sulinowie - tablica informacyjna

Fotografie GRYF.tv:

Print Friendly, PDF & Email