Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Razem (z monitoringiem) bezpieczniej

Już wkrótce Borne Sulinowie oplecie sieć nowoczesnego, cyfrowego monitoringu miejskiego. 42 kamery (35 zewnętrznych, 4 wewnętrzne oraz 3 mobilne zasilane akumulatorami i panelami solarnymi) zostaną zainstalowane w miejscach użyteczności publicznej i czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców.

System oparty będzie o stałe, szerokątne, cyfrowe kamery IP 8Mpx działające w technologii STARLIGHT. Zastąpią one stare, analogowe kamery obrotowe. Umożliwią uzyskanie wysokiej jakości obrazu, również w warunkach ograniczonego oświetlenia. Materiał video w czasie rzeczywistym przesyłany będzie do jednego z kilku rejestratorów oraz dodatkowo zapisywany wewnętrznie w samej kamerze na karcie SD na wypadek awarii kabla światłowodowego, miedzianego lub łączności wi-fi.

Nowoczesny, cyfrowy system monitoringu umożliwi zarówno podgląd na żywo w czasie rzeczywistym, jak i rejestrację pełnej ciągłości zdarzeń w wysokiej rozdzielczości. Uzyskany w ten sposób obraz zdarzeń wykorzystywany będzie przez służby policji i straż miejską w celach prewencyjnych oraz w przypadkach zaistnienia zdarzeń wymagających wyjaśnienia lub znalezienia sprawcy.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Budowa cyfrowego systemu monitoringu miejskiego w Bornem Sulinowie” współfinansowanego kwotą 100.000,00 zł ze środków otrzymanych od Wojewody Zachodniopomorskiego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali w dniu 10.11.2022 r. Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Burmistrz Bornego Sulinowo Dorota Chrzanowska.

Całkowita wartość projektu wynosi 130.085,00 zł.

Logo - dofinansowano ze środków budżetu państwa
Wojewoda Zachodniopomorski
Logo programu Razem Bezpieczniej
Print Friendly, PDF & Email