Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Świąteczne paczki dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia – podsumowanie akcji

 
Pomagając innym nie tylko budujemy lepszy świat, ale przede wszystkim przywracamy wiarę w drugiego człowieka. Dlatego w okresie przedświątecznym pracownicy urzędu i podległych jednostek z wielką przyjemnością włączyli się w akcję, której celem było obdarowanie prezentami dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.
 
Inicjatorem świątecznego projektu była pani Agnieszka Dziedziejko – naczelnik Urzędu Pocztowego w Bornem Sulinowie wraz pracownikami. To właśnie dzięki tym osobom do paczek trafiły bardzo atrakcyjne rzeczy – gry, przybory szkolne, książki, zabawki i słodycze. Nie sposób wymienić całego asortymentu, który został przekazany do magistratu.
 
W myśl przysłowia „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”, do pomocy włączyli się pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Straży Miejskiej. Dzięki energicznej i kreatywnej pani sołtys, Mirosławie Balawender, do paczek trafiły wspaniałe słodkości.
 
W sklepach należących do pana Krzysztofa Kurz i pani Aleksandry Tunkiewicz stanęły duże kartonowe pudełka, które bardzo szybko zapełnione zostały przez mieszkańców Dolnego i Górnego Silnowa słodyczami i różnymi upominkami. Dzięki tym wszystkim dobrym ludziom do 75 dzieci mieszkających w gminie Borne Sulinowo przyszedł Święty Mikołaj – bez brody i bez czerwonego płaszcza, ale za to z szerokim uśmiechem i prezentami. Wręczanie paczek było najprzyjemniejszą częścią świątecznej inicjatywy, bo nie ma nic piękniejszego od „beztroskiego uśmiechu szczęśliwego dziecka”.
 
Burmistrz Bornego Sulinowa, Dorota Chrzanowska, składa serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Pocztowego w Bornem Sulinowie za zaproszenie do udziału w tej pięknej charytatywnej akcji oraz darczyńcom, dzięki którym prawie 40 rodzin otrzymało świąteczną pomoc.
Print Friendly, PDF & Email