Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny

Stowarzyszenie Pactum z Dębna uruchamia „Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny”. Uzyskamy w nim bezpłatnie porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Z porad będzie można skorzystać telefonicznie lub mailowo. 

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego bywają często bardzo skomplikowane oraz trudne pod względem emocjonalnym dla stron. Ich liczba, także na skutek pandemii, wzrasta. Tylko w roku 2020 do wydziałów rodzinnych wpłynęło ich prawie 1,2 mln. W wielu takich sprawach mamy do czynienia z małoletnimi dziećmi, których dobro może być zagrożone.

Stowarzyszenie Pactum już od kilku lat świadczy nieodpłatną pomoc prawną, a obecnie dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie uruchamia „Mobilny Punkt Pomocy Prawnej S.O.S dla Rodziny”.

Pomoc w ramach „Mobilnego Punktu Pomocy Prawnej S.O.S. dla Rodziny” dostępna jest do końca roku, w godzinach od 10 do 13.

Z radcą prawnym będzie można skontaktować się telefonicznie lub mailowo:
• numer telefonu: 502 455 394;
• adres e-mail: stowarzyszenie.pactum@gmail.com

Porad prawnych udzielać będzie radca prawny z doświadczeniem w sprawach rodzinnych, jednocześnie mediator sądowy.

Uruchomienie pomocy przez Stowarzyszenie Pactum możliwe jest dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Województwo Zachodniopomorskie w trybie pozakonkursowym. Kwota dotacji wynosi 8.458 zł.

Print Friendly, PDF & Email