Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Już po raz kolejny, po przerwie wymuszonej pandemią, młodzież z Liceum w Bornem Sulinowie miała okazję nawiązać nowe przyjaźnie z swoimi niemieckimi rówieśnikami. W dniach 16-22.04.2023 odbyła się kolejna edycja projektu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Oflagu II D. Tym razem gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Spantekow (Meklemburgia – Pomorze Przednie)
 
W sobotę do Budynku Kulturalno – Oświatowego w Bornem Sulinowie zawitała 15 osobowa grupa młodzieży przywitana serdecznie przez uczniów klasy I i II. Tygodniowy pobyt obfitował w liczne atrakcje – m.in. wycieczki piesze i rowerowe, zwiedzanie Malborka, warsztaty ekologiczne w Juchowie.
 
Goście z Niemiec mieli okazję zapoznać się z historią miasta uczestnicząc w ciekawym wykładzie pana Dariusza Czerniawskiego, a samo miasto zwiedzili oprowadzani przez naszych uczniów.
Integracji służył wspólnie spędzony czas – młodzież dzieliła się obowiązkami przygotowując posiłki, a popołudniami uczestniczyła w aktywnościach sportowych, grając w piłkę nożną czy siatkówkę.
Niemiecka młodzież miała też możliwość poznania najbliższych naszych uczniów podczas popołudnia spędzonego u rodziny.
 
Realizacja projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży i merytorycznej pomocy UM Borne Sulinowo oraz Dyrekcji Liceum, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. W przyszłym roku planowana jest rewizyta – borneńscy licealiści już z niecierpliwością wyczekują na ponowne spotkanie z kolegami z Niemiec.
 
Print Friendly, PDF & Email