Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Relacja z obchodów jubileuszu 30-lecia Bornego Sulinowa

Uroczystość uhonorowania przedstawicieli organizacji pozarządowych  z okazji 30 – lecia miasta

W dniach 1- 4 czerwca 2023 r. Borne Sulinowo świętowało swoje 30. urodziny. W pierwszy dzień obchodów w Budynku Kulturalno – Oświatowym w Bornem Sulinowie odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowani zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych. Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska w swoim przemówieniu otwierającym spotkanie słowa uznania i szacunku skierowała do osób, które są „mistrzami w dzieleniu się dobrem, radością i uśmiechem… w organizowaniu życia kulturalnego, sportowego i towarzyskiego… mistrzami świata w niesieniu pomocy”.

Społecznikom pogratulował również Przewodniczący Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie – Pan Mariusz Gorgol. Uroczystość uświetniła multimedialna prezentacja 38 organizacji, które działają na terenie gminy Borne Sulinowo. Natomiast muzyczną wisienką na torcie był wspaniały występ wokalny mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Społecznikom wręczono statuetki, dyplomy i upominki. Zwieńczeniem tej części jubileuszowych obchodów był słodki poczęstunek w postaci okazałego tortu.

Oficjalne otwarcie obchodów 30 – lecia Bornego Sulinowa

Drugi dzień obchodów jubileuszu miasta zainaugurowała msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie odprawiona przez proboszcza ks. Jerzego Stadnika. Następnie w Budynku Kulturalno-Oświatowym odbyło się oficjalne otwarcie obchodów 30-lecia Bornego Sulinowa. Burmistrz – Dorota Chrzanowska- serdecznie przywitała licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, Zastępca Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasz Wójcik, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Radny Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Hardie – Douglas, Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis, ks. dziekan Jerzy Stadnik, Członkowie Zarządu i Radni Powiatu Szczecineckiego, Burmistrzowie sąsiednich gmin, Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy miejskich  i powiatowych jednostek, Burmistrzowie i  Radni obecnej i minionych kadencji, Honorowi Obywatele Bornego Sulinowa oraz mieszkańcy gminy Borne Sulinowo

Uroczystość uatrakcyjniła prezentacja multimedialna omówiona przez Panią Dorotę Chrzanowską dotycząca realizacji inwestycji i wydarzeń w gminie Borne Sulinowo na przestrzeni wielu lat. Natomiast  historię Bornego Sulinowa zaprezentował pracownik Urzędu Miejskiego – Pan Dariusz Tederko. Nie zabrakło oprawy muzycznej – przepiękny koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego 4te Quartet na długo pozostanie w pamięci uczestników tej części obchodów. Uroczystość zakończyły gratulacje i życzenia złożone Pani Burmistrz przez przybyłych gości.

Rozrywkowo sportowa część obchodów 30 – lecia miasta

W sobotę, 3 czerwca, na terenie pola biwakowego w Bornem Sulinowie, rozpoczęła się rozrywkowo-sportowa część obchodów 30-lecia miasta. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych lokalnych artystów, którzy swoim talentem od lat pięknie promują gminę Borne Sulinowo. Imprezę uświetniły również koncerty zespołów znanych szerszej publiczności – Marek Majka & Obłędni oraz Boogie Show. Niewątpliwą atrakcją sobotniego dnia była największa w Polsce „Patelnia & Brytfanna” – darmowe, słodkie danie serwowane było przez profesjonalnie ubranego kucharza w osobie samej Pani Burmistrz. Natomiast w godzinach wieczornych publiczność bawiła się przy muzyce rockowej w wykonaniu zespołu HAPPYSAD. Po koncercie do krainy fantazji „zabrał” zgromadzoną publiczność spektakl muzyczny z elementami laserów i pirotechniki scenicznej przygotowany przez Przedsiębiorstwo „Mega” Leszka Olszewskiego. Rozrywkową część obchodów „z przytupem” zakończyła dyskoteka plenerowa.

W tym dniu każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie. Dzieci mogły do woli korzystać z zabawowego placu, jakiego w Bornem Sulinowie jeszcze nigdy nie było. Kilkadziesiąt zestawów zabawowych wprawiało najmłodszych w zdumienie i w nieopisaną radość. Na wysokości zadania stanęli również animatorzy –  jak zwykle zaangażowani i kreatywni. Dziecięca radość nie miała końca…

Natomiast  młodzi miłośnicy piłki nożnej swoją pasję realizowali na boisku – pod okiem trenerów z  Miejskiego Klubu Sportowego „Wrzos” Borne Sulinowo.

Obchody uświetnił  niezwykły pokaz taekwondo w wykonaniu zawodników Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego  „Taekwondo”. Zawodniczki z Akrobatycznego Ludowego Klubu Sportowego Borne Sulinowo zaprezentowały przepiękne akrobatyczne układy.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się: Jarmark Produktów Regionalnych, w tym produkty serwowane przez naszych lokalnych wystawców oraz strefa gastronomiczna (grille, FOODTRUCKI)

Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska składa serdeczne podziękowania organizatorom, współorganizatorom i wszystkim osobom, które pomysłami, pracą i obecnością uświetniły obchody 30 – lecia miasta.

Fot. Daniel Graszka

Zwieńczenie obchodów 30 lecia Bornego Sulinowa

W ostatnim dniu obchodów 30-lecia Bornego Sulinowa, 4 czerwca, odbyła się wycieczka pn. „Śladami dawnego garnizonu”. Została ona poprzedzona bardzo ciekawym wykładem kierownika Izby Muzealnej – Pana Dariusza Czerniawskiego. Następnie ponad 36 osób w asyście przewodnika – Pana Dariusza Tederko – autokarem udało się w podróż do najciekawszych miejsc gminy Borne Sulinowo.

Kulturalnym zwieńczeniem tego dnia był klimatyczny spektakl słowno – muzyczny pn. „Tango pięknie uwolnione” przygotowany przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”.

Fot. Daniel Graszka

Print Friendly, PDF & Email