Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

WOŚP 2024. Było pięknie, głośno, kolorowo i radośnie!

Dało się odczuć, że 28 stycznia grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy cała gmina Borne Sulinowo. Dzień rozpoczęły kwesty na świetlicach w Łubowie, Liszkowie, Piławie, Juchowie i Śmiadowie. 
 
W trakcie tegorocznego Finału kwestowało 24 wolontariuszy, w budynku Centrum Kultury i Rekreacji odbywały się występy artystyczne w wykonaniu dzieci ze Szkół Podstawowych w Bornem Sulinowie, Łubowie i Juchowie, wokalistów: Antoniny Kowalskiej, Mai Kuźniarskiej, Zuzanny Płaszczyńskiej, p. Dominiki Płaszczyńskiej, p. Janusza Pawłowskiego, p. Ewy Olkowskiej, p. Elżbiety Szarejko, zespołów: ONTIS, SPOCZNIJ, JARZĘBINY, STOKROTKI, BORNEŃSKIE WRZOSY, KAPELI BORNEŃSKIEJ, a także koncert saksofonistki – p. Moniki Burian.
 
W poszczególnych salach znajdowały się: „WOŚP-owa kawiarenka” z ciastami, pierogami i barszczem, „Kiermasz Dobrej Książki i Rozmaitości” , fotobudka, strefa kids. W sali sportów walki można było uczestniczyć w rodzinnej biodanzie prowadzonej przez instruktora p. Małgorzatę Tulwińską. Przed budynkiem na zmarzniętych i głodnych czekała kuchnia polowa z pyszną grochówką, bigosem i grill z kiełbaskami.
 
Dzięki fali dobroci płynącej z każdego zakamarka naszej Gminy zebraliśmy w tym niezwykłym dniu piękną kwotę 32.772,92 zł (20,75 Euro, 140 batów tajskich, 300 000 rupii indonezyjskich, 1 lej rumuński, 10 koron duńskich). 
 
Ostateczną kwotę zebraną przez Sztab nr 6036 zarejestrowany w Centrum Kultury i Rekreacji dla 32. Finału poznamy po zakończeniu aukcji Allegro WOŚP (https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab006036Borne) tj. 9 lutego.
 
Nie sposób wymienić wszystkich osób, firm, stowarzyszeń i instytucji, którzy dołożyli swoje serce, aby osiągnąć ten wynik. Możemy powiedzieć tylko DZIĘKUJEMY BARDZO, że byliście i graliście z nami.
 
Szef Sztabu
Paulina Undrych-Matkowska
 
Print Friendly, PDF & Email