Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – sprawdź się w spisie!

Na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej znajdziesz informację o swoich prawach wyborczych oraz miejscu, okręgu i obwodzie głosowania. Sprawdzisz też swoje dane przechowywane w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Zaloguj się na gov.pl , wybierz zakładkę Twoje dane, a następnie Centralny Rejestr Wyborców.

Jeśli nie posiadasz konta możesz sprawdzić się osobiście w urzędzie.

Jeśli posiadasz aplikację – mObywatel: Sprawdź uprawnienia i miejsce do głosowania.

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - sprawdź się w spisie!
 
Aplikacja mObywatel ma nowe funkcję. Sprawdzisz w niej swoje miejsce głosowania w wyborach // fot. materiały promocyjne gov.pl

Od teraz dzięki aplikacji mObywatel szybko i w prosty sposób sprawdzisz swoje uprawnienia i miejsce głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wystarczy ją zaktualizować do wersji 4.17.

To niezbędne, by móc skorzystać z nowej funkcjonalności. W telefonie wejdź do Google Play (dla posiadaczy smartfonów z systemem Android) lub App Store (system iOS), w wyszukiwarce wpisz „mObywatel” (nie klikaj w opcję „mObywatel 2.0”) i ją zaktualizuj.

W niektórych przypadkach wymagane najpierw będzie kliknięcie w ikonę aplikacji, by dopieropotem pojawiła się możliwość jej aktualizacji.

WAŻNE: Aktualizacji należy dokonać ręcznie!

Po zalogowaniu się, kliknij w ikonę „Wybory”, a następnie „Dalej”.

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - sprawdź się w spisie!
 
Na tym etapie dowiesz się, czy posiadasz czynne prawo wyborcze. Wybierając następnie „Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej”, zobaczysz swoje obecnie przypisane miejsce, w którym będziesz mógł oddać głos 15 października. Jest ono zgodne z adresem stałego zameldowania.
 
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - sprawdź się w spisie!
 
Chcąc je zmienić, wystarczy kliknąć „Przejdź do usługi online” w komunikacie na dole danych adresowych obecnej obwodowej komisji wyborczej, do której jesteśmy przypisani. Wówczas w ciągu kilku chwil zmienisz miejsce do głosowania, wpisując adres, pod którym będziesz przebywać w dniu wyborów.
Print Friendly, PDF & Email