Budynek Kulturalno-Oświatowy działający przy Zespole Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, został oddany do użytku 1 września 2009 r. po kapitalnym remoncie.
Kontakt:
Budynek Kulturalno-Oświatowy przy Zespole Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie
78-449 Borne Sulinowo, Al. Niepodległości 28
tel. kom. 517 419 714
e-mail: kierownik.bko@bornesulinowo.pl
e-mail: biuro.bko@bornesulinowo.pl
OFERTA
Noclegi
Do części hotelowej należy 13 pokoi z łazienkami, w tym:
– 1 pokój jednoosobowy,
– 2 pokoje czteroosobowe,
– 10 pokoi dwuosobowych,
– 3 pokoje dwuosobowe ze wspólną łazienką.
Ilość miejsc hotelowych – 35
W części hotelowej do dyspozycji gości znajduje się sala dzienna z telewizorem i z miejscem na spożywanie posiłków. Na terenie budynku możliwe jest korzystanie z internetu drogą radiową.
***************
Szkolenia, sympozja
Możliwość wynajęcia sali wraz z obłożeniem hotelowym. Przy organizacji szkoleń, konferencji, bankietów czy koncertów – dostępna szatnia.
Na terenie budynku możliwe jest korzystanie z internetu drogą radiową. Przy budynku jest przystosowany podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz toaleta.
Wymiary pomieszczeń:
Sala konferencyjna 18,81 m x 8,79 m
Mała sala na piętrze 12,83 m x 6,08 m
Sala telewizyjna 7,06 m x 6,02 m
***************
Izba Muzealna
Borne Sulinowo jest jednym z młodszych miast w Polsce, nierozerwalnie połączonym z historią militarną i pobytem armii niemieckiej do 1945 roku oraz od 1945 do 1992 roku pobytem armii radzieckiej. Od tego czasu Borne Sulinowo rozpoczęło swoją cywilną historię. Budynek Kulturalno – Oświatowy działający przy Zespole Szkól im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie został przekazany do użytku 01.09.2009 r. po kapitalnym remoncie.
Dnia 17.09.2010 r. szkoła otrzymała imię ,,Bohaterów Oflagu II D” na uroczystość nadania imienia przybyła m.in. grupa gości z Francji ze Stowarzyszenia Przyjaciół Rodzin Jeńców Wojennych (l’Amicale de l’OFLAG IID-IIB-XXIB) pod przewodnictwem sekretarza stowarzyszenia Etienne Jacheet, kombatanci WP byli żołnierze AK, rodziny żołnierzy więzionych w Oficerskim Obozie Jenieckim Oflag II D. Historia obozów zlokalizowanych w pobliżu Bornego Sulinowa, przez które przewinęło się w czasie II wojny światowej ponad 50 tysięcy żołnierzy jeńców wojennych (Polaków, Francuzów, Rosjan, Białorusinów, Ukraińców, Jugosłowian, Włochów i innych narodowości) jest bliżej nieznana i do tej pory nie ujrzała w pełni światła dziennego.
Podczas nadania imienia Bohaterów Oflagu II D Zespołowi Szkół w Bornem Sulinowie w Izbie Muzealnej dokonano otwarcia wystawy pt. „Oflag II D, Gross Born, Борно Cулиново”, w której brali udział zarówno mieszkańcy jak i zaproszeni goście. Wielu z nich zdeklarowało chęć przekazania pamiątek dotyczących pobytu krewnych w obozie. Zbiory powiększane są sukcesywnie dzięki hojności naszych mieszkańców, którzy wypracowują wspólne dziedzictwo kulturowe.
W Izbie Muzealnej mieszczą się zbiory dotyczące burzliwych dziejów Bornego Sulinowa od czasów I wojny światowej do czasów obecnych. Niewielka ekspozycja poświęcona historii Oflagu II D, w przyszłości będzie rozbudowana o pozyskane eksponaty i materiały naukowe.