Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Dwutygodniowe mobilności szkoleniowe na Malcie

W dniach 13-24.02.2023 r. siedmioro nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzięło udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w ETI Malta. Podczas mobilności beneficjenci szkolnego projektu, finansowanego z Programu Erasmus Plus, poszerzali swoje umiejętności w zakresie przygotowanie stron www, blogów (Google Blogger), projektowych jednostek metodycznych (PBWorks), wykorzystanie zasobów internetu (słowniki online), tworzenie interaktywnych krzyżówek, wykreślanek, awatarów, aplikacji, komiksów, historyjek i opowiadań, edytowanie filmików z YT, nagrywanie z ekranu, itd.

Ponadto, nauczyciele poszerzyli wiedzę w zakresie teorii i praktycznego zastosowania metody CLIL, edytowania i tworzenia jednostek zintegrowanego nauczania językowo-przedmiotowego (WebQuestów), przygotowanie prezentacji Adobe i Canva. Na zakończenie każdego tygodnia szkolenia, nauczyciele prezentowali przygotowane przez siebie blogi, strony www i projekty lekcji (PBworks).

Piękna pogoda sprzyjała eksploracji archipelagu, indywidualnie i grupowo zwiedzaliśmy stolicę Malty, fortecę w Mdinie, wyspę Gozo, podziwialiśmy jaskinię Blue Grotto, megalityczne świątynie w Hagam Qim.

W stolicy kraju odbywał się kilkudniowy karnawał, co umożliwiło nam na oglądanie tańczących zespołów i dekoracji karnawałowych. Naszą trenerką była niezwykle pomocna i uprzejma Josefa Borg, która codziennie zarażała nas swoim poczuciem humoru. Na zakończenie szkolenia otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz udział w kursie.

Mobilności na kursy metodyczne są częścią implementowania szkolnego projektu nr: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041952
Typ akcji: KA122-SCH

Mirosław Szeligowski

Logo Erasmus+
 
Print Friendly, PDF & Email