Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Sołectwo Kiełpino – rok 2020

Kiełpino „bliżej” jeziora / lipiec

Dzięki wspólnej pracy, w którą zaangażowani byli: sołtys Kazimierz Ziółkowski, członkowie Rady Sołeckiej Kiełpino oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, mieszkańcy wsi Kiełpino mogą cieszyć się z zakończenia pierwszego etapu zadania pn. „Wykonanie publicznego dostępu do jeziora Kiełpino”, sfinansowanego z funduszu sołeckiego.

W pierwszym etapie robót usunięto dużą ilość karpin, wyrównano działkę, przemieszczono masy ziemne w obrębie nieruchomości oraz ułożono ok. 95 m2 płyt drogowych.
W przyszłym roku zrealizowany zostanie drugi etap zadania, który obejmie ułożenie ok. 200 m2 płyt drogowych. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja – publiczny dostęp do jeziora usytuowany jest w centrum wsi, co znacząco wpłynęło na poprawę estetyki wsi. Po zakończeniu projektu będzie to najbardziej atrakcyjna turystycznie część Kiełpina. Na tę chwilę można śmiało powiedzieć, że przyjeziorny teren już prezentuje się imponująco.

Pierwszy etap zadania pn. „Wykonanie publicznego dostępu do jeziora Kiełpino” został zrealizowany ze środków finansowych Gminy Borne Sulinowo w wysokości 16.974,96 zł – w ramach funduszu sołeckiego.

Print Friendly, PDF & Email