Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Sołectwo Krągi – rok 2021

Nowe siłownie zewnętrzne w Krągach i Śmiadowie / lipiec

Z uwagi na promocję aktywności fitness oraz zdrowego stylu życia, siłownie na świeżym powietrzu cieszą się coraz większą popularnością. Na taki rodzaj sportu w plenerze postawiły sołectwa Krągi i Śmiadowo, a sam pomysł o budowie siłowni zewnętrznej zrodził się w poprzednim roku podczas wiejskich zebrań. Mieszkańcy tych wsi jednogłośnie zdecydowali, że inicjatywa będzie kolejnym krokiem zmierzającym do podniesienia jakości ich życia. Należy podkreślić, że zadanie nie zostałoby zrealizowane bez zaangażowanie członków rad sołeckich, mieszkańców sołectw oraz sołtysów: pani Krystyny Chełminiak i pana Zygmunta Kowalskiego.

Siłownia zewnętrzna w Śmiadowie obejmuje takie urządzenia jak: wioślarz, surfer i twister, biegacz i orbitrek, prasa nożna i stepper, rower i jeździec oraz tablica z regulaminem siłowni. Z kolei siłownia zewnętrzna w Krągach składa się z czterech podwójnych urządzeń treningowych: surfera i twistera, biegacza i orbitreka, roweru i jeźdźca oraz prasy nożnej i steppera.

Siłownia plenerowa dzięki swemu ogólnodostępnemu charakterowi w dobie pandemii umożliwiła mieszkańcom i turystom odwiedzającym sołectwa aktywność na świeżym powietrzu.

Inwestycję w obu lokalizacjach sfinansowano ze środków funduszu soleckiego za łączną kwotę 23.985,00 zł brutto.

Print Friendly, PDF & Email