Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Mistrzostwa Gminy Borne Sulinowo w Futsalu

W dniu 12.01.2023 r. Hala Sportowa CKiR w Bornem Sulinowie był miejscem rozegrania turnieju Futsalu w ramach Mistrzostw Gminy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII – VIII. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn podzielonych na 2 kategorie IV – VI: 3 zespoły oraz 4 zespoły w kategorii starszej VII – VII reprezentujących trzy szkoły: SP Borne Sulinowo, SP Łubowo oraz SP Juchowo.

Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa w Bornem Sulinowie, a odpowiedzialni za przeprowadzenie zawodów byli nauczyciele wf Dariusz Palicki i Damian Gaj.
Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał w zależności od kategorii 1 x 15 lub 1 x 20 minut.

Organizator przygotował niespodziankę dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek, a każda szkoła uczestnicząca w zawodach piłkę nożną do gry w futsal.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 i rozegrano łącznie 9 meczy. Zawody przebiegały w bardzo dobrej, przyjaznej atmosferze i okazały się sukcesem organizacyjnym oraz sportowym. Humory młodym zawodnikom dopisywały i nie brakowało zaangażowania, ambicji i woli walki o każdy centymetr boiska, oczywiście z zachowaniem zasad fair play.

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju należą się Urzędowi Miejskiemu za wsparcie finansowe, Centrum Kultury i Rekreacji za przygotowanie dyplomów oraz pomoc w sędziowaniu oraz uczniom LO w Bornem Sulinowie za sędziowanie meczy turniejowych.

Z kronikarskiego obowiązku poinformuję o wynikach:

Kategoria IV – VI :
1 miejsce SP Borne Sulinowo
2 miejsce SP Łubowo
3 miejsce SP Juchowo

Kategoria VII – VIII :
1 miejsce SP Borne Sulinowo I
2 miejsce SP Juchowo
3 miejsce SP Łubowo
4 miejsce SP Borne Sulinowo II

Tekst: Dariusz Palicki

Print Friendly, PDF & Email