Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Pan Marek  Szwarc – mieszkaniec Bornego Sulinowa – 79 lat temu był w stolicy Polski. Miał wtedy tylko 16 lat. Mimo tak młodego wieku podjął heroiczną decyzję – na równi z dorosłymi  –  z żołnierzami Armii Krajowej i ludnością cywilną – stanął do walki  z okupantem.

Takich Bohaterów, jak Pan Marek pozostało niewielu. Dlatego naszym obowiązkiem i przywilejem jest przekazywanie słów wdzięczności i  szacunku  człowiekowi będącemu wzorem dla obecnych i przyszłych pokoleń. Dziś, w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska i Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Gorgol wręczyli zasłużonemu Powstańcowi list gratulacyjny, kwiaty i upominkowy kosz.

Od wielu lat delegacja z Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie odwiedza Pana Marka przy okazji szczególnie ważnych dat. Za każdym razem takie spotkania są wielką przyjemnością, zwłaszcza, że nasz zasłużony Mieszkaniec, mimo 95 lat, cieszy się dobrym zdrowiem. Wspaniałą atmosferę współtworzy Pani Ewa Szwarc – żona Pana Marka, za co składamy serdeczne podziękowania.

Print Friendly, PDF & Email