Herb Bornego Sulinowa

Gmina Borne Sulinowo

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni! Drodzy uczniowie i rodzice!

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni!

Drodzy uczniowie i rodzice!

Wakacyjna przygoda już czeka za progiem szkoły. Malownicze szlaki, piaszczyste plaże i stare zamczyska otwierają przed Wami swoje podwoje. Z pewnością wszyscy zasłużyliście na odpoczynek po całym roku ciężkiej pracy. Dlatego też chcemy podziękować wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za wkład, który włożyli w organizację procesu edukacji i wychowania swoich uczniów. Dbali, by zapewnić jak najwyższe standardy nauczania oraz o to, by nauka odbywała się w miłym i bezpiecznym otoczeniu.

Nauczycielom, uczniom oraz rodzicom gratulujemy sukcesów i spełnionych marzeń. Wiemy doskonale, że czasami trzeba przełknąć gorycz porażki, by osiągnąć wymarzony cel. Dlatego apelujemy – nie zrażajcie się niepowodzeniami, ale wyciągajcie wnioski i kroczcie nadal drogą, którą obraliście.

Rodzicom pragniemy podziękować za współpracę z wychowawcami i nauczycielami. Wszystko po to, by wspólnymi siłami radzić sobie z bieżącymi problemami. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze nasze wzajemne relacje są idealne, ale istotne jest to, że osiągamy kompromis, którego największymi beneficjentami są dzieci. Warto więc dążyć do porozumienia i zgody, aby dać dobry przykład młodemu pokoleniu.

Drodzy uczniowie

Wakacje to radość i beztroska. Dlatego wierzymy, że znajdziecie czas na aktywny wypoczynek i relaks. Nie zapominajcie jednak nigdy o zdrowym rozsądku – szczególnie w czasie kąpieli i kiedy będziecie podróżować na swych rowerach czy hulajnogach. Zróbcie wszystko, aby ten czas był bezpieczny dla Was i dla Waszych bliskich. Bawcie się dobrze, a pogoda niech sprzyja wszystkim wakacyjnym planom. Do zobaczenia we wrześniu.

Mariusz Gorgol
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Bornem Sulinowie
Dorota Chrzanowska
Burmistrz Bornego Sulinowa

 

Print Friendly, PDF & Email